Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika dwa razy na podium OTK U16 w Bytomiu
13 2021

Dominika dwa razy na podium OTK U16 w Bytomiu

 
Dominika Podhajecka rozpoczęła sezon letni od podwójnego podium w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym U16 w Bytomiu. Zarówno w grze pojedynczej, jak i w deblu zajęła 3 miejsce.
 
Ze względu na wysokie rozstawienie Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu między Vanesą Zichlarzovą (UKS Beskidy Ustroń - Czechy) a Zuzanną Kulczycką (KS Górnik Bytom). Lepsza okazała się Polka.  W drugiej rundzie Dominika pokonała reprezentantkę gospodarza turnieju (6:1, 6:3), a w ćwierćfinale pokonała w identycznym stosunku Hannę Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).
 
W półfinale Dominika musiała uznać wyższość utytułowanej, starszej koleżanki z kadry Polski Zuzanny Bednarz (Klub Sportowy Czarni Rzeszów), która w finale pokonała Polę Langiewicz (BKT Advantage Bielsko-Biała).
 
W ćwierćfinale gry podwójnej Dominika w parze z Antoniną Helińską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) pokonały (6:3, 7:6) Lenę Jednacz (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) i Agatę Będkowską (KS Górnik Bytom).
 
W półfinale nasze reprezentantki przegrały 5:7, 0:6 z Alexandrą Persson (Klub Tenisowy Matuszewski Stawiguda) i Martyną Piechowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław), które ostatecznie wygrały turniej.
 
Występ Dominiki należy uznać za bardzo udany, tym bardziej że podopieczna trenerów Wojciecha Owsiaka i Daniela Podhajeckiego dopiero w Bytomiu miała okazję zagrać po raz pierwszy w tym roku na powietrzu, do tego na nawierzchni, na której nie trenowała generalnie w okresie przygotowawczym.