Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Subskrypcja dopisz wypisz   
Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać do końca każdego miesiąca w kasie Urzędu Miejskiego w Rzepinie, punktach kasowych banków
lub przelewem na konto nr 28 8371 0009 0001 8119 2000 0010 Bank Spółdzielczy w Rzepinie.
Od 1 stycznia 2016 r. opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Rzepin wynosi:
•  8,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca – selektywna zbiórka odpadów,
•  13,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca – nieselektywna zbiórka odpadów.
 polski   angielski   niemiecki     
mapa_lewa Sonda PKP PKS e-kartki Pogoda Goście Linki
Nieslyszacy
epuap
karta_duzej_rodziny
MDK Rzepin
Kącik Przedsiębiorcy
Eko
MKS Steinpol-Ilanka Rzepin
Województwo lubuskie
Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego
Powiat 3D
Lubuskie Centrum Obsługi Inwestora
Sektorowy Program Operacyjny Promesa Ministra Kultury
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Punkt informacyjny w Gorzowie Wlkp.
Regionalny Ośrodek EFS
ANR - Ogłoszenia o przetargach
Szpital Powiatowy w Słubicach
EWE
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://monitorpolski.gov.pl/
http://dzienniki.luw.pl/BookTabs.aspx
  licznik odwiedzin:  1296869
Pytanie do... - lista
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-28
W Wywiadzie dla Gazety Lubuskiej z dnia 15.01.2007r. ˝Widzę niedoróbki˝ mówił Pan o konieczności szybkiego wybudowania obwodnicy miasta. Minęło 2,5 roku i tej obwodnicy jakoś nie widać.
Proszę o KONKRETNĄ odpowiedź, co przez ten czas zrobił Pan w tej sprawie? Tiry są zmorą miasta, zagrażają bezpieczeństwu, niszczą nasze drogi np. chodnik przy skrzyżowaniu Słubickiej i Nadtorowej.
W 2006r. stały znaki zabraniające przejazdu dla ciężarówek przez ulice: Mickiewicza i Nadtorową, co skutecznie zmniejszało ilość przejeżdżających tirów na trasie Gorzów - Świecko i tym samym przez centrum Rzepina. W 2007r. znaki te kazał Pan usunąć i tym samym otworzył Pan przejazd przez miasto dla coraz większej ich liczby. Może w oczekiwaniu na obwodnicę warto byłoby wrócić do tego rozwiązania dla dobra mieszkańców?
 
Szanowny Panie,

Na terenie miasta istnieją firmy transportowe. Zakłady pracy, które są obsługiwane przez ciężki transport.
Jedynym możliwym wjazdem do Rzepina od strony Poznania jest ul. Mickiewicza, Nowotki. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami podjąłem rozmowy z Marszałkiem Województwa w celu rozwiązania problemu, argumentując to wzmożonym ruchem, zjazdem z przyszłej autostrady. Opracowana koncepcja i przedstawione argumenty spowodowało zlecenie projektu co w konsekwencji spowoduje realizacje obwodnicy do końca 2011 roku. Są to zadania o randze wojewódzkiej, przy minimalnym udziale Gminy.


Z poważaniem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-27
Witam.
Mam pytanie do Pana odnośnie składowania śmieci takich jak gruz czy darń. Jest na terenie miasta lub na obrzeżach miejsce gdzie można byłoby wysypać gruz czy darń.
Wiem ze takim miejscem na składowanie gruzu była kiedyś górka przy boisku przy ul. Zielonej (naprzeciwko amfiteatru), ale domyślam się, że z przyczyn kulturalnych i nie tylko dalsze składowanie tam takich odpadów jest raczej zabronione. Wiec zadaje pytanie czy na terenie miasta jest jakieś miejsce gdzie można byłoby wywozić niewielki ilości takich rzeczy??
 
Szanowny Panie,

Jedynym miejscem wyznaczonym do składowania czystego gruzu są tereny położone przy wyjeździe z Rzepina w kierunku Ośna Lub. Po zgromadzeniu znacznej ilości gruzu zostanie on rozdrobniony jako surowiec na remonty, podbudowę dróg. Informację o potrzebie wywozu gruzu należy zgłaszać w tut. Urzędzie.


Z poważaniem.

 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-27
Witam panie Burmistrzu, mam pytanie odnośnie części pańskiej wypowiedzi cyt.
˝ W 2009r. jesteśmy po przetargu na wykonanie ul. Mieszka I , ul. Brzozowej. We własnym zakresie chcemy wykonać ul. Klonową, ul. Bukową ˝
moje pytanie - Dlaczego spośród kilku jeszcze innych ulic na osiedlu wybrano własnie te dwie - Klonowa i Bukowa? Przecież są jeszcze uliczki Dębowa, Kasztanowa, Kwiatowa ....
Rozumiem wybór wykonania drogi Bukowej jest faktycznie uzasadniona, połączy dwie wykonane już wcześniej ulice ...... ale nie rozumiem wyboru ulicy Klonowej - co szczególnego jest w tej ulicy że będzie wykonana juz w tym roku? Proszę spojrzeć np. na przeciwległą ulicę Kwiatową, która również czeka na wykonanie prac wykończeniowych. Mieszkańcy tej ulicy również borykaja się z utrudnieniami nierównej nawierzchni - latem piasek i nieznośny kurz, po opadach kałuże i błoto, a przy wiekszych ulewach zalane garaże ...
Jak widać na dzień dzisiejszy dokonano juz jakiś postępów na tej ulicy tj. przedlużono ją o ˝przesmyk dla pieszych˝ do ul. Słubickiej - mam nadzieję że ta inwestycja zostanie kompleksowo wykonana w tym roku - tj. w całości wykonanie drogi i chodników (bądź chodnika) na całej długosci ulicy. Proszę wziąć pod uwagę że kolejny już raz na osiedle wjeżdżają ciężkie maszyny wykonujace drogi, a przy okazji niszczą nawierzchnie już wcześniej wykonanych dróg.
Mam nadzieje ze zlozone obecnie kostki i krawezniki sa przeznaczone na utwardzenie ulicy Kwiatowej???
 
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie chciałbym podkreślić, że głównym powodem wyboru tych ulic (dot. Klonowej, Bukowej) do realizacji jest fakt, iż w czasie silnych opadów stają się dużym rozlewiskiem wód opadowych. Myślę, że wybór pozostałych ulic nie budzi kontrowersji mając na uwadze, że mieszkańcy ul. Mieszka I czekają na wykonanie tej drogi bardzo długo. W miarę możliwości budżetowej i pozyskania środków zewnętrznych postaram się zrealizować wskazane przez Panią odcinki dróg.

Z poważaniem
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-25
witam!!!!prosze o odpowiedz na moje pytanie bo to troche smieszne!!!!pytalam Pana Panie Burmistrzu czy powstanie na starym miescie nowy plac zabaw albo ten doprowadzi Pan do porzadku!!!!!dla nas matek naprawde jest meczarnia zeby biegac codziennie z dziecmi na plac zabaw kolo cmentarza!!!!dla Pana to frajda nie odpowiadajac na to pytanie!!!!!prosze3 o odpowiedz w tej sprawie!!!!chyba ze dla matek nie ma pan czasu!!!!!pozdrawiam
 
Szanowna Pani,
Z treści Pani wypowiedzi wynika, że brak jest na terenie Starego Miasta możliwości zabawy z pociechami. Jeszcze do niedawna tak było.; Natomiast wychodząc na przeciw prośbą rodziców uznając je za zasadne został wybudowany około rok temu plac zabaw przy byłej szkole SP2, który posiada następujące elementy:
- domek z zjeżdżalnią, mostkiem ruchomym i siatką do wspinania,
- huśtawka dwuosobowa,
- huśtawka ważka,
Na terenie Gminy Rzepin jest wiele placów zabaw a każde z nich wymaga doposażenia. Jest również wiele miejsc gdzie nie ma a z pewnością przydałyby się place zabaw. W bieżącym roku w miarę możliwości finansowych place zabaw będą sukcesywnie doposażane; w przypadku Placu Zabaw przy SP2 w najbliższym czasie zostaną ustawione 2 ławki.

Z poważaniem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-20
Witam Panie Burmistrzu!~!!Zadałem pytanie odnosnie smietniska kolo rzeki czy urzad moglby sie tym zajac i chociaz postawic znak informujacy o zakazie skladowania smieci.Pozdrawiam serdecznie
 
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że Urząd Miasta mając na uwadze wizerunek tej okolicy przeprowadza wyrywkowo porządki na tym terenie. Mimo wystawionych tablic o zakazie wysypywania śmieci ,mieszkańcy tej okolicy nie stosują się do nakazów. Administrator wspólnot został zobligowany do monitoringu sytuacji.
Zauważając ten problem, który systematycznie się powtarza zostanie przeprowadzona akcja uporządkowania terenu mając do dyspozycji ludzi z Urzędu Pracy.

Z poważaniem
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-20
Panie Burmistrzu!
Mając na uwadze tragiczne wydarzenia w Kamieniu Pomorskim, zwracam się z pytaniem jaką Pan Panie Burmistrzu posiada wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu Jarzebinka przy ul. H.Sawickiej, czy zdaje sobie Pan sprawe z jakich materiałów łatwopalnych wybudowany jest ten ˝barak przedszkolny ˝(zapewniam, że nie jest budynkiem murowanym), czy spełnia wymogi p.poż a może ma to ocenić odpowiedni organ kontrolny?A może mamy czekać na kolejną tragedię?
 
Przedszkole nr 3 wymaga wielu remontów. W każdym roku budżetowym są przewidziane środki na niezbędne prace remontowe.
Nadmienia jednak, że każda jednostka oświatowa jest pod nadzorem instytucji kontrolujących, które stwierdzają możliwości eksploatacji. Przedszkole ,, Jarzębinka " posiada wszystkie niezbędne badania.

Z poważaniem
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-18
Witam panie burmistrzu
Niedawno natrafiłem wśród starszych ludzi na pewna historie która wydarzyła się w 9 lutego 1952 była to katastrofa kolejowa w Rzepinie zginęło tam tragicznie 160 osób
czemu w miescie niema zadnego pomnika upamietniajacego ich tak tragiczna smierc z wiarygodnego źródła dowiedzaiłem sie jak to wyglądalo jak wyciagano ludzi zmiarzdzonych przez wagony.

P.s prosił bym uprzejmie o niecenzurowanie treści listu ponieważ informacje w nim zawarte nie są uznane za tajne ani poufne
 
Szanowny Panie,
Postawienie pomnika upamiętniającego powyższe wydarzenie musi być poparte potwierdzeniem historycznym.
Na wniosek stowarzyszenia, organizacji Związku Zawodowego podejmowana jest procedura uchwałodawcza z określeniem lokalizacji pomnika . Mając na uwadze powyższe zdarzenia zapraszam na rozmowę.

Z poważaniem
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-04-18
UCZNIOWIE NASZEGO LO CHCIELI BY DOROBIĆ JAKIEŚ PIENIĄDZE PODCZAS SEZONU WAKACYJNEGO CZY BEDZIE TAKA MOŻLIWOŚĆ NA TERENIE RZEPINA
 
Administracja samorządowa ma możliwości zatrudniania osób na umowę o pracę po przeprowadzeniu procedury konkursowej: zatrudniam w porozumieniu z Urzędem Pracy stażystów.
Jedyną możliwością zatrudnienia osoby na prace nie związane z administracją jest rejestracja w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna i po kwalifikacji w porozumieniu z Urzędem Miasta jest zatrudniana. Z tej formy zatrudnienia Urząd korzysta ponieważ jest ona ekonomicznie uzasadniona.

Z poważaniem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-25
witam panie burmistrzu mam następujące pytanie osp Rzepin dostała ostatnio samochód pożarniczy czy są planowane jeszcze zakupy np. mundurów ponieważ wiem ze przyszło teraz sporo chętnych ludzi do służy w tej formacji wiec mundury by się przydały
 
Każdy kandydat, który uzyska wszelkie niezbędne uprawnienia otrzymuje pełne umundurowanie. W budżecie na ten rok przewidziane są pieniądze na odtworzenie umundurowania.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-24
zostają widzę wygodne pytania, reszta cenzura!!!
jaki Pan taki kram
 
Jest Pan w błędzie. Nigdy nie stosowałem cenzury i nie boję się trudnych pytań .
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-23
Pozwolę sobie uszczegółowić pytanie. W takim razie kto jest właścicielem ulicy Słubickiej? W szczególności chodzi mi o utrzymanie tej właśnie drogi zimą W tym roku - tragedia. Jeśli miałbym oceniać jej utrzymanie w szkolnej skali, to jakieś 2!!! W jaki sposób egzekwuje się utrzymanie zimowe dróg od wykonawcy robót? Czy w razie złego ich utrzymania nakładane są jakieś kary finansowe? Proszę o szczegółową odpowiedź. Dziękuję.
 
Odpowiedź:
Szanowny Panie,
Ulica Słubicka do krzyżówki przy LO jest w zarządzie Powiatu. Utrzymanie i wszelkie obowiązki wynikające z jej eksploatacji spoczywają na Zarządcy.
Przeprowadzono rozmowę w celu poprawy zaistniałej sytuacji.

Wszelkie kary finansowe wynikające ze złego utrzymania drogi są rozliczane pomiędzy właścicielem drogi a wykonawcą usługi zgodnie z zawartymi warunkami w umowie z wykonawcą.
Każdy właściciel drogi powinien ubezpieczyć swoja własność.


Z poważaniem
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-23
Chcialbym sie dowiedziec czy burmistrz ma zamiar zrobic cos z dziurami jakie sa na drogach w rzepinie(szczegolnie krzyzowka obok LO).Wlasnie na tej krzyzowce jest najgorzej..Zawsze padam w ta dziure na srodku drogi..Widzialem jak ju to robili ale taka robota to do du.. nie podobna.
 
Odpowiedź:

Zarządcą tej drogi jest Zarząd Dróg Wojewódzkich .
Nadmieniam, że została przeprowadzona rozmowa z Zarządca w celu wyeliminowania zagrożeń wynikających ze złego stanu technicznego nawierzchni.

 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-23
Witam Panie Burmistrzu.

Mam tylko jedno pytanie a mianowicie kiedy w tym mieście powstaną jakieś zakłady pracy które dadzą ludziom pracę,bo jak tak dalej pójdzie to to miasto do reszty wymrze i opieka społeczna będzie miała jeszcze więcej klientów ustawiających się po zasiłek.
Mieszkam tu już 46 lat i tak źle jeszcze nie było a przynajmniej ja sobie nie przypominam.

Pozdrawiam Józio
 
Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Informuje, iż obecnie trwa realizacja rozbudowy Steinpolu, modernizuje się zakład mleczarski „ LATERIA „ co pozwoli zwiększyć zatrudnienie ( ok. 20- 30 osób ).
Będzie budowany obiekt przy ul. Słubickiej „ Polo- MARKET” .
Trwają rozmowy na temat budowy stacji paliw z zapleczem obsługi kierowców.
Nadmieniam, że część inwestorów w związku z kryzysem zawiesiło finansowanie inwestycji na terenach zakupionych od Gminy.

 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-23
Witam,pytanie jest proste i mało skomplikowane ,chodzi o skanalizowanie stareko miasta .Jak władze gminy maja zamiar rozwiazac ten problem , poprzedniej władzy nieudało sie wykonać tej inwestycji.Sa przecierz srodki unijne do wziecia ? Chyba ze problemy sa natury techicznej. uaż ze to powino byc wmiare szybko wykonane gdzyż wszelkie inwestycjie na srtarym miscie benda wyżuceniem kasy, mozana terz zainteresowac sie wygladem kamienic i postaraniem sie o porawieniu wygladu zewnetrznego miasta.Ale priorytetem to zrealizowanie inwestycji skanalizowania miasta Miłego dnia
 
Odpowiedź:
Chciałem Pana poinformować, że złożony projekt na skanalizowanie Starego Miasta , Starościna można przyjąć za pewnik.
Tak jak Panu, tak i mojej osobie zależy na dążeniu do pozostawienia po sobie śladu tak ważnego dla miasta. Jest to duży wysiłek budżetu, ale warty poświęcenia.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-22
Czystam, słucham i oglądam i widzę, że coś się dzieje. Panie Burmistrzu, a może zrobić takie duże spotkanie z osobami, które w rzepinie mieszkały, ale funkcjonują gdzieś w innych regionach, a w swoim życiu zajmowały się ciekawymi rzeczami i pełniły ciekawe funkcje. Tak na szybko z internetu z naszym Rzepinem kojarzą mi się osoby znane z mediów:
- Zbigniew Pusz,
- Jan Kowalewski,
- Robert Bagiński,
- Marian Eckhert,
Jest ich przecież więcej i dlaczego nie skorzystać z ich wiedzy, doświadczenia i obserwacji z zewnątrz. Co Pan na to ?
 
Odpowiedź:
W 680 rocznice powstania Rzepina w dniach 11-18 lipca w czasie obchodów Dni Rzepina przewidziana jest uroczysta sesja Rady Miasta, wraz z zaproszeniem ludzi którzy stanowią historie Rzepina.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-22
Szanowny Panie Burmistrzu. Jak długo jesze tiry będą rujnować Rzepin. Czy gmina ma jakieś korzyści z tranzytu tirów przez miasto i to w dodatku obok szkoly? Ja wygląda skrzyżowanie obok szkoły? Tiry nie tylko rujnują gminne drogi ale także zagrażają bezpieczeństwu, szczególnie naszym dzieciom udającym się do szkoly. Mamy czekać na kolejną tragedię?
 
Odpowiedź:
Szanowna Pani mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa młodzieży przyjęto do realizacji rondo przy zbiegu ul. Mickiewicza, ul. Słubickiej, ul. Wojska Polskiego co z pewnością poprawi organizację ruchu.
Do zadań Województwa Lubuskiego został przyjęty projekt wykonania Obwodnicy ( 2 części ). Podkreślam, że zgodnie z oznakowaniem Rzepina istnieje zakaz poruszania się tirów w obrębie Starego Miasta.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-22
dobra dobra amfiteatr to my mamy fajnie pomalowany ale dlaczego nie ma na nim koncertów hip hopowych DLACZEGO
 
Odpowiedź:
Proszę o składanie propozycji dla jednostki, która zajmuje się profesjonalnie ustaleniem rodzaju koncertów zgodnie z zapotrzebowaniem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-21
Witam,
Panie Burmistrzu, Czy dzieci na placu zabaw przy ulicy Hanki Sawickiej będą miały piaskownice?? Mam jeszcze jedą propozycję, żeby na tym placu postawic tabiczke z napisem ˝zakaz wyprowadzania psów˝
 
Odpowiedź:
Plac zabaw przy ul. H. Sawickiej będzie doposażony w urządzenia z odpowiednim oznakowaniem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-20
Panie Burmistrzu, czy władze miasta wiedzą o istniejącej dyskotece na ul.H.Sawickiej,która zakłóca spokój i ciszę nocną? Kto wydał pozwolenie na taką działalność? dlaczego nie pytano mieszkańców?
 
Odpowiedź:

Pozwolenie na tego typu działalność wydał poprzedni Burmistrz.
Uważam jednak, że duże skupiska ludzi wymagają lokalizacji infrastruktury kulturalnej.
Należy się zastanowić na środkami zabezpieczenia tego typu działalności a nie nad zamknięciem.
 
 
Pytanie zadane dnia 2009-03-19
Szanowny Panie Burmistzru!!!!
Nie chialbym się wywodzić nad tym co Pan zrobil przez już ponad 3 lata, bo to nie jest narazie odpowiednia pora i czas. poczekamy do wyborow.
Krótkie pytanko. kiedy zostanie sprzatniete na ulicy Marii Konopnickiej i przy garażach. drugie pytanko. Kiedy zostanie wykonana droga na ulicy Marii Konopniockiej, jalk wiadomo ZDW w Zielonej Gorze zrobił już chyba dotymętecję. kożysta z tej drogi wiele mieszkanców rzepina i czas się tą sprawą zainteresować.
 
Odpowiedź:
Chciałem podkreślić, że przez 2,5 letnią kadencję wykonano wiele dróg osiedlowych ( ul. Kraszewskiego, ul. Świerczewskiego, ul. Nadtorowa ,ulice Osiedlowe w Kowalowie, ulice Osiedlowe w Drzeńsku. )
W 2009r. jesteśmy po przetargu na wykonanie ul. Mieszka I , ul. Brzozowej. We własnym zakresie chcemy wykonać ul. Klonową, ul. Bukową.
Chciałbym zadać Panu pytanie, który z włodarzy wykonał tyle inwestycji drogowych w swojej kadencji?.
Pański niepokój o stan techniczny ul. Marii Konopnickiej jest zasadny. Jednak jest to droga, która stanowi dojazd do działek, garaży o nie tak znacznym natężeniu ruchu jak Pan przedstawia
Na obecną chwilę mogę zagwarantować poprawę stanu nawierzchni drogi.
 
 

początek  [ strona: 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | z 14 ]   koniec
 
Do góry
Plan BIP Przetargi Plan miasta BIP Przetargi
mapagminy
Cmentarze
Oferta inwestycyjna
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Fundacja Wspomagania Wsi
Powiat słubicki
Lubuski Urząd Wojewódzki
Hoppegarten - miasto partnerskie
Pro Europa Viadrina
Urząd Miejski w Rzepinie, Plac Ratuszowy 1, 69-110 Rzepin, pow. słubicki, woj. lubuskie
tel.: 957596254, 957596285, 957596292, fax: 957596478, email: umg[at]rzepin.pl, http://rzepin.pl
NIP: 598-000-55-97, Regon: 000526162-7511
adres epuap: /umrzepin/skrytka
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x