• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne w ramach konkursów dotacji m.in. na podejmowanie działalności gospodarczej
01 2018

Spotkanie informacyjne w ramach konkursów dotacji m.in. na podejmowanie działalności gospodarczej

 
Lokalna Grupa Działania Zielona Dolina Odry i Warty z Górzycy planuje kolejne nabory wniosków. Do rozdania będzie m.in. ok. 30 dotacji (70 lub 100 tys. zł) na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 
12 lutego o godz. 15:00 w Urzędzie Miejskim w Rzepinie odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji. Na spotkaniu przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania opowiedzą o: Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego pochodzą dotacje, o zasadach ubiegania się o pieniądze, wymaganiach jakie trzeba spełnić oraz o kryteriach oceny biznesplanów.
 
 
Zielona Dolina Odry i Warty przygotowuje się do ogłoszenia drugiego już naboru na podejmowanie działalności gospodarczej. Pierwszy zakończył się rok temu. W jego wyniku założonych zostało 10 firm działających na terenie działania Grupy, czyli na terenie 7 gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Słońsk, Górzyca, Rzepin, Słubice i Cybinka. Co ważne - dotacje te obejmują 100% kosztów inwestycji, zatem przyszły przedsiębiorca nie musi wnosić wkładu własnego.
 
Kto może otrzymać dotację? Każdy pełnoletni mieszkaniec jednej z 7 wyżej wymienionych gmin, posiadający obywatelstwo państwa UE, który nie prowadził działalności gospodarczej przez ostatnie 2 lata. Aby móc złożyć wniosek koniecznym będzie także uzyskanie nr identyfikacyjnego ARIMR. Aby go otrzymać należy złożyć stosowny wniosek w biurze powiatowym ARIMR.
 
Wszystkie nabory to konkursy – oznacza to, że żaden z wniosków nie ma zapewnionej dotacji. Środki otrzymują bowiem te projekty, które są najlepsze w opinii niezależnej rady projektowej. Oprócz samego pomysłu liczy się również umiejętność zmieszczenia bogatych i porywających wizji w sztywne ramy i tabelki excela. Wnioski o dotacje muszą być nie tylko przemyślane, ale także dobrze uzasadnione i przygotowane. Dlatego Zielona Dolina Odry i Warty zachęca wszystkich zainteresowanych do kontaktu z biurem LGD.
Pracownicy biura nieodpłatnie świadczą doradztwo w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie i skompletowania wszystkich niezbędnych załączników. Biuro mieści się przy ul. 1 Maja 1B w Górzycy i udziela porad w dni powszednie w godzinach 10-14. Zachęca również do kontaktu telefonicznego i mailowego. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej.
 
Planowany termin naboru wniosków na założenie działalności gospodarczej to 12-26 marca 2018 roku.
Bieżące informacje, w tym wzory dokumentów dostępne są na stronie www.prow.zdow.pl
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją