Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Informacja o projekcie Fundacji ADRA - Grupy Wsparcia Online "Równoważnia"
29 2020

Informacja o projekcie Fundacji ADRA - Grupy Wsparcia Online "Równoważnia"

 
Darmowe wsparcie psychologiczne w ramach grup wsparcia „Równoważnia”
 
     Fundacja ADRA Polska, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lękowi wywołanemu pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.
     Natłok myśli, zastanawianie się jak odnajdziemy się na rynku pracy po ustaniu pandemii, jak będziemy dalej funkcjonować w zmienionej rzeczywistości, izolacja - to problemy, z jakimi zmaga się od pewnego czasu większość Polaków. Mogą one prowadzić do wzmożonego napięcia emocjonalnego, z którym bardzo trudno jest sobie poradzić.
     Dlatego Fundacja ADRA Polska zaprasza do udziału w grupach wsparcia w ramach projektu „Równoważnia”. Do udziału w grupie może zgłosić się każdy, kto odczuwa wyżej wymienione trudności. Dzięki grupie można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. Można tu potkać ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą.
      Aktywne uczestnictwo w grupie to pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, także dodatkowo również praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia – komentuje Magda Matuszewska, koordynator akcji z Fundacji ADRA Polska.
     Grupy wsparcia „Równoważnia” będą odbywać się pod opieką specjalistów - psychologów, trenerów, doradców zawodowych, terapeutów i coachów. Grupy działać będą w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami” jednego mentora wsparciem mogą zostać objęte nawet 144 osoby. – Już teraz otrzymujemy dużo zgłoszeń, co pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu pomoc. – dodaje Magda Matuszewska z Fundacji ADRA Polska.
Spotkania grup wsparcia odbywać się będą online i wymagają jedynie komputera i dostępu do Internetu. Udział w nich jest bezpłatny.
 
Co zrobić, aby dołączyć do grupy wsparcia „Równoważnia”?
 • wejść na stronę www.adra.pl/kryzys
 • wypełnić krótki formularz
 • poczekać na kontakt ze strony Fundacji.
 • Mentor - przygotowuje moderatorów do odpowiedniego prowadzenia grup, udziela wsparcia w trakcie trwania projektu w formie superwizji.
  Moderator – dla prowadzi grupy zgodnie z ich założeniami i w oparciu o wskazówki udzielane przez mentora.
   
  Inne projekty Fundacji ADRA Polska:
  Zatrzymaj COVID-19 – akcja szycia i fundowania maseczek ochronnych dla osób potrzebujących i bezdomnych. Więcej informacji: www.adra.pl/koronawirus/
   
  Osoba do kontaktu:
  Magda Matuszewska
  ADRA Polska
  + 48  691 394 950
  mmatuszewska~@~adra~.~pl
  ADRA Polska | www.adra.pl
 •  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Wtyczka Facebook