• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: „Światło, które łączy"
21 Grudzień 2018

„Światło, które łączy"

 
Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Rzepinie rzepińscy harcerze z 6 Drużyny Harcerskiej „Dziki” przekazali burmistrzowi Sławomirowi Dudzisowi i jego zastępcy Krystianowi Pastuszakowi Betlejemskie Światełko Pokoju.
 
Akcja przekazywania „Betlejemskiego Światła Pokoju” została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze roznoszą Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazują go poza granice Polski. Harcerską misją jest zaniesienie tego Światła do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało.
 
Korzystając z okazji, harcerze podziękowali władzom gminy za wsparcie, jakie otrzymali ze strony pracowników Urzędu Miejskiego podczas organizowanego w Rzepinie listopadowego Złazu Harcerskiego Hufca „Czuwajcie” 2018.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją