• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Już jest – nowa karetka dla Rzepina!
19 Grudzień 2018

Już jest – nowa karetka dla Rzepina!

 
O tym, że Gmina Rzepin przekazała słubickiemu szpitalowi 250 tys. zł na zakup nowoczesnej karetki pogotowia wraz z wyposażeniem w najnowszej jakości sprzęt, pisaliśmy już we wrześniu. Natomiast wczoraj, tj. 18 grudnia w Słubicach miało miejsce uroczyste przekazanie przez burmistrza Rzepina Sławomira Dudzisa kompletu kluczyków do karetki ratownikom oraz lekarzowi nadzorującemu Szpitalny Oddział Ratunkowy Romualdowi Dmytrowskiemu. Drugi komplet kluczyków trafił do ratowników z rąk burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, gdyż Gmina Słubice dofinansowała zakup drugiego ambulansu w kwocie 350 tys. zł.
 
Burmistrz Sławomir Dudzis nie krył zadowolenia, że tak nowoczesny pojazd medyczny będzie stacjonował przy pogotowiu ratunkowym w Rzepinie, co w znacznym stopniu usprawni pracę ratowników, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców gminy Rzepin – bo tam karetka będzie stacjonować, ale i nie tylko. Jak podkreślał burmistrz - mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się teraz o wiele bezpieczniej i pewniej, nie obawiając się, że w razie nagłej potrzeby karetka będzie jechała z dalej położonych Słubic czy Sulęcina.
 
Na temat wyposażenia i możliwości nowych karetek opowiadała także Małgorzata Żukrowska, koordynatorka ratownictwa medycznego w słubickim szpitalu. – Mamy tu między innymi nowoczesny defibrylator, ssak, pulsoksymetr, nosze z mnóstwem możliwości ustawień, a także krzesełko transportowe z systemem płozowym, deskę ortopedyczną oraz plecak i torbę reanimacyjną.
 
Na dwa ambulanse i sprzęt ratowniczy szpital wydał w sumie ponad 845 tys. zł, ale bez tak znaczącej pomocy gminy Rzepin i Słubic nie byłby w stanie sam udźwignąć tak dużego ciężaru finansowego.
W uroczystości wziął udział także starosta słubicki Leszek Bajon oraz p.o. prezesa zarządu szpitala Maciej Pawliński, a oba ambulanse poświęcił ks. kan. Henryk Wojnar.
 
Foto: Urząd Miejski w Rzepinie, Urząd Miejski w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją