• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika wygrywa w debiutanckim turnieju do lat 16 w Fürstenwalde!
19 Listopad 2018

Dominika wygrywa w debiutanckim turnieju do lat 16 w Fürstenwalde!

Tydzień po spektakularnym zwycięstwie w turnieju do lat 12 w Berlinie Dominika Podhajecka zadebiutowała i… wygrała w fantastycznym stylu SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 - zawody Niemieckiego Związku Tenisowego (Deutscher Tennis Bund - DTB) do lat 16-tu (U16) w Fürstenwalde!
Grupowy turniej klasyfikacyjny U16 zaliczany do rankingu DTB rozgrywany był na szybkiej hali tenisowej z nawierzchnią dywanową. W pierwszym swoim meczu Dominika potrzebowała trochę czasu aby przyzwyczaić się i dostosować swoją grę do „wymogów” nawierzchni oraz wysokiego poziomu gry przeciwniczki. Potem było już tylko lepiej. Lubuszanka zdominowała swoje rywalki, świetnie serwowała zdobywając bezpośrednio punkty, bądź stwarzała sobie przewagę sytuacyjną na korcie. Do tego była bardzo agresywna na returnie i dobrze poruszała się po korcie. Bardzo cieszy nie tylko wynik, ale i poziom gry, szczególnie w meczu z faworytką zawodów Stellą Herzberg, w którym dwunastolatka przegrywała już 0:3 w pierwszym secie. Dominika pokazała ponownie charakter, przejęła inicjatywę, grała co raz pewniej zdobywając po fantastycznych akcjach kolejne punkty i gemy (8 gemów z rzędu) wygrywając pewnie mecz bez straty seta (6:3, 6:3).
Bilans Dominiki w turnieju SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 (U16) przedstawia się następująco:
Dominika Podhajecka - Laura-Sophie Sohn (Tennis-Club Hohenlockstedt) - 6:4, 6:0;                
 Dominika Podhajecka - Jana Brammer (SV Henstedt-Ulzburg) - 6:0, 6:0;                                   
 Dominika Podhajecka - Sophia Arndt (TC Fürstenwalde 2013) walkower (zawodniczka po porażkach  z rywalkami nie przystąpiła do meczu z Dominiką);                                 
Dominika Podhajecka - Stella-Maya Herzberg (TC Schwarz-Gold Berlin) 6:3, 6:3.
Po udanych startach za naszą zachodnią granicą przed Dominiką turnieje w kraju. Na początek Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16) w Puszczykowie, w którym Dominika będzie prawdopodobnie najmłodszą zawodniczką. Kalendarz startów, szczególnie zagranicznych jest jeszcze otwarty i uzależniony od wsparcia sponsorów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją