• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika bezkonkurencyjna w Berlinie!
13 Listopad 2018

Dominika bezkonkurencyjna w Berlinie!

 
Na kortach LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata rozegrano LTTC Rot Weiss Kids CUP - Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 zaliczany do rankingu  Deutscher Tennis Bund (DTB - Niemieckiego Związku Tenisowego). W tych silnie obsadzonych zawodach na efektownej hali tenisowej mieszczącej aż 10 kortów bezkonkurencyjna okazała się Dominika Podhajecka, która wykorzystała okres przygotowawczy w Polsce do startu za naszą zachodnią granicą.  
W pierwszej rundzie Dominika w meczu bez historii, bez straty gema (6:0, 6:0) pokonała reprezentantkę SPOK e.V - Alica Lenz. W drugiej rundzie na Dominikę czekała bardzo wysoka i silna Koffi Zora Moaye (Berliner Sport-Verein 1892) rozstawiona w zawodach z nr 4. Wydawało się, że to będzie bardzo ciężki mecz, ale od początku lubuszanka przejęła inicjatywę nie pozwalając rywalce na zbyt wiele. Dominika okazała się dla przeciwniczki zbyt szybka i regularna. Pierwszy bardzo mocny serwis Zory musiał sprawiać nieco problemów naszej reprezentantce, natomiast już przy drugim znacznie słabszym podaniu Dominika była praktycznie bezbłędna szybko kończąc akcje po fantastycznych returnach. Ostatecznie mecz ćwierćfinałowy stojący na wysokim poziomie sportowym zakończył się pewnym zwycięstwem Dominiki 6:0, 6:2.
W półfinale na podopieczną trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra czekała Sofia Topel (TC 1899 Blau-Weiss Berlin). Rywalka choć bardzo regularna i ograna okazała się zbyt słaba fizycznie na niezwykle ofensywny tenis Dominiki, stąd szybkie 6:1, 6:0 i awans do finału.
W meczu o pierwsze miejsce Dominika zmierzyć się musiała z faworytką zawodów Anną Persike (Grunewald Tennis-Club) rozstawioną z nr 1, która nie miała problemów z dotarciem do ostatecznej fazy turnieju, tracąc po drodze tylko 3 gemy. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz lubuszanki. Dominika w tym meczu jak i całym turnieju walczyła nie tylko z rywalkami, ale również z osłabieniem i bólem brzucha. Była jednak tak zdeterminowana i pozytywnie nastawiona, że nie przeszkodziło jej to na tak fantastyczną grę. Ostateczny wynik finału 6:0,6:3 nie odzwierciedla do końca przebiegu meczu, bo Dominika musiała walczyć o każdą piłkę i każdego gema przeciwko regularnej i również ofensywnie grającej tenisistce z Niemiec.
O wielkim sukcesie w zawodach zadecydowała ogromna wola walki Dominiki, przygotowanie motoryczne i mentalne oraz wyszkolenie techniczne, którym w ocenie kibiców nasza reprezentantka przewyższała zdecydowanie swoje rywalki. Tak perfekcyjny występ Dominiki, gdzie w 4 meczach straciła tylko 6 gemów zaskakuje, tym bardziej, że odniesiony w pierwszym turnieju po długiej przerwie, bez ogrania w okresie przygotowawczym. Wydaje się, że realizowana decyzja taty trenera o wzmocnieniu fizycznym zawodniczki oraz fantastyczna praca na korcie trenera Marcina Pagóra przynosi takie efekty.
Przed Dominiką kolejny sezon. Plan startowy nie został jeszcze ostatecznie ustalony i uzależniony jest od warunków w jakich będzie mogła trenować reprezentantka Polski, a także od możliwości startów naszej tenisowej nadziei w turniejach Tenis Europe uzależnionych od wsparcia sponsorów.
Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją