• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej!
15 Październik 2018

Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej!

16 października 2018r . w Zespole Szkół w Rzepinie od 12:00 do 12:30 odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa w „największej na świecie lekcji resuscytacji krążeniowo- oddechowej”, która odbywa się jednocześnie w wielu miejscach”. 
16 października 2018r . w Zespole Szkół w Rzepinie od 12:00 do 12:30 odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa w „największej na świecie lekcji resuscytacji krążeniowo- oddechowej”, która odbywa się jednocześnie w wielu miejscach”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.  W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, do którego przystąpiła nasza szkoła, chcemy również wesprzeć tę akcję. Organizując w Rzepinie próbę bicia rekordu mamy na  celu popularyzację oraz wzrost świadomości społecznej na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie ma nic bardziej wartościowego niż ludzkie życie, dlatego chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, w tym mieszkańców Rzepina oraz przedstawicieli instytucji państwowych i prywatnych. Liczymy na wsparcie naszej akcji i  liczny udział, ale głównym celem jest  uświadomienie, że niesienie pomocy nie jest trudne, każdy może przyczynić się do ratowania życia, bo przecież jest to „dziecinnie proste”. Podczas wtorkowego bicia rekordu wykonujemy jedynie cykle RKO( 30 ucisków i 2 wdechy), a każdy powinien wykonać przynajmniej pięć takich cykli. Każdy prowadzi akcję ratunkową bez podejścia i wykonania telefonu. Dla przypomnienia, w roku 2017 w akcji bicia rekordu wzięło udział 85 100 osób, mamy nadzieję, że w tym roku dzięki nam ten rekord zostanie pobity.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję, a tym samym nauczyć się lub doskonalić swoje umiejętności ratownicze.
Bądźcie z nami !!!!
Będziemy „Ratować, Uczyć Ratowania i Ustanowimy Rekord”.