• Baner:                            . .
 • Baner: . .
 • Baner:                          . .
 • Baner:                              . .
 • Baner:                               ' '
Logo: Rzepin Rzepin

Informacje

Narzędzia i usługi


Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Aktualności

Ilustracja do informacji: Dominika Podhajecka w najlepszej ósemce Tennis Europe!
04 2018

Dominika Podhajecka w najlepszej ósemce Tennis Europe!

 
Tenisistka GKT Smecz Górzyca Rzepinianka Dominika Podhajecka została kolejny raz powołana do National  Team Poland, tym razem na Tennis Europe w Gdańsku. To kolejne wielkie wyróżnienie i sukces utalentowanej lubuszanki.
 
Do rywalizacji w turnieju Lechia Tennis Cup Gdańsk przystąpili zawodnicy i zawodniczki z Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Łotwy, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Izraela, Bułgarii oraz Polski.
Dominika rozpoczęła zawody bezpośrednio w turnieju głównym i świetnie wywiązała się z roli reprezentantki Polski.  W pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego nie dała szans Rosjance Marii Sergeichuk, oddając rywalce tylko jednego gema (6:1, 6:0). W walce o najlepszą ósemkę turnieju przeciwniczką lubuszanki była Lili Izabele Muraskaite z Litwy, która wcześniej pewnie (6:4, 6:0) pokonała reprezentantkę Szwecji Clarę Nilsson.  Dominika pewnie zwyciężyła w dwóch krótkich setach (6:2, 6:2). Niestety w walce o medale Dominika przegrała (0:6, 2:6) z Weroniką Ewald (GAT Gdańsk)-jedną z faworytek zawodów, czołową Tenisistką Europy, nr 1 w Polsce, wielokrotną mistrzynią kraju do lat 10 i 12 i jak się później okazało zdecydowanie najlepszą zawodniczką zawodów i zwyciężczynią Lechia Tennis Cup. Należy nadmienić, że dla Dominiki był to trzeci start w Tennis Europe, a dla Weroniki już 22!
W grze podwójnej Dominice partnerowała (pierwszy raz) Sonia Bojarska (WTS Orzeł Warszawa). Nasze dziewczyny pierwszą rundę miały wolną i czekały na rozstrzygnięcie meczu Flavia Scata (Francja) i Sapir Cohen (Izrael) - Vasilissa Kupriyanova (Rosja) i Aliaksandra Skapets (Białoruś). Pojedynek na swoją korzyść (6:4, 6:3) rozstrzygnęły reprezentantki Francji i Izraela. Niestety rozpędzone rywalki, po dramatycznej walce pokonały również Dominikę i Sonię  6:3, 5:7 i 10:6 w super tie breaku, a następnie dość pewnie parę z Czech 6:2,  6:4 awansując aż do finału zawodów.
Miejsce 5-8 w singlu w turnieju Tennis Europe, już w trzecim starcie tej rangi zawodów jest ogromnym sukcesem Dominiki, tym bardziej iż uległa tylko najlepszej zawodniczce imprezy. Ze względu na bardzo dobrą postawę w grze podwójnej (wyrównana walka z finalistkami turnieju) utalentowana lubuszanka w kolejnym turnieju Tennis Europe zagrać morze w parze właśnie z Flavią Scata z Francji.
Przy okazji dziękujemy wszystkim, tym którzy wspierali i wspierają klub GKT Smecz Górzyca, w tym rozwój kariery Dominiki. Szczególnie dziękujemy Wójtowi Gminy Górzyca Panu Robertowi Stolarskiemu i Pani Dyrektor GOK Małgorzacie Gniewczyńskiej (+ całej załodze) oraz Prezesowi GKT Smecz Górzyca Panu Krzysztofowi Waszak. Dziękujemy również Panu Wicewojewodzie Robertowi Paluchowi, Staroście Słubickiemu Panu Marcinowi Jabłońskiemu, Burmistrzowi Rzepina Panu Sławomirowi Dudzisowi, telewizji HTS Słubice, Panu Dariuszowi Matkowskiemu i Panu Uwe Gräfe. Dziękujemy również osobom, które wspierały organizację turniejów dla dzieci w Górzycy, w szczególności Pani Oldze Rupniak, Panu Leszkowi Kunickiemu,  Pani i Panu Anecie i Ireneuszowi Suchomel (wszyscy z Kostrzyna). Dziękujemy również trenerom współpracującym Panu Robertowi Godlewskiemu i Panu Marcinowi Pagórowi.
Rozwój klubu, w tym kariery utalentowanych zawodników nie będzie możliwy bez finansowego wsparcia sponsorów dlatego zwracamy się do sympatyków sportu i tenisa o wsparcie naszego stowarzyszenia i kariery dumy województwa lubuskiego Dominiki Podhajeckiej.
Zarząd GKT Smecz Górzyca

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją